Wycieczka do Pińczowa - 16.05.2018r.

21 maja 2018

W dniu 16 maja 2018 roku w ramach zajęć profilaktyczno-edukacyjnych z grupą uczniów ze Szkoły Branżowej, Zawodowej oraz z Gimnazjum wybraliśmy się do Zakładu Karnego w Pińczowie. Ze specyfiką, strukturą i codziennym funkcjonowaniem jednostki zapoznał nas kpt. Miłosz Renda.

Najpierw obejrzeliśmy film na ten temat, następnie prezentację multimedialną, która ubogacona została o komentarz kpt. Rendy. Uczniowie zadawali przy tym wiele pytań na temat więzienia. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po terenie zakładu. Widzieliśmy spacerniak oraz celę więźniów.

Tego rodzaju praktyki to z jednej strony szeroko rozumiana profilaktyka, ale i pewnego rodzaju możliwość pozyskania wiedzy na temat historii więziennictwa i życia po drugiej stronie muru. Wizyta w Zakładzie Karnym w Pińczowie dała naszym uczniom i wychowankom wiele do myślenia. Jest swoistym ostrzeżeniem przed skutkami nieprzemyślanych zachowań i błędnych decyzji, które mogą zadecydować o całym życiu. Uświadomiła również uczniom konsekwencje ewentualnego wejścia w konflikt z prawem.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Mirowskiej oo. Franciszkanów w Pińczowie. Poprzez wspólną modlitwę zawierzyliśmy Matce Bożej swoje życie.

Na koniec, z racji, że trochę zgłodnieliśmy udaliśmy się na pyszną pizzę.

Trochę zmoczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Ośrodka.

Autor: Monika Zych: Foto: Monika Zych

• Powiększ zdjęcie Pizza