VI edycja akcji "Biała Sobota" - 19.05.2018r.

21 maja 2018

W trosce o zdrowie naszych uczniów oraz ich rodzin w dniu 19 maja 2018 roku została zorganizowana w Naszym Ośrodku "Biała Sobota", w ramach której lekarze, specjaliści przeprowadzili nieodpłatnie badania.

Podczas VI edycji akcji zaszczycili nas swoją obecnością zaprzyjaźnieni lekarze, zawsze niezawodni: dr n. med. Janusz Maria Dobrowolski - ortopeda, dr n. med. Agata Horecka-Lewitowicz - psychiatra dzieci i młodzieży, lek. med. Bożena Wojniak- Fiutowska - endokrynolog-internista, Wioletta Sabat - pedagog-terapeuta. Po raz pierwszy gościli u nas lek. med. Jacek Kucharski - kardiolog, lek. med. Piotr Błasiński - stomatolog, lek. med. Maria Gadawska - lekarz rodzinny, Jadwiga Maciejska - pielęgniarka. Lekarze, specjaliści przyjmowali naszych uczniów z rodzinami w przygotowanych salach Ośrodka. Rodzice mieli także okazję spotkać się i porozmawiać z pedagogiem Ośrodka panią Barbarą Foryś.

Uczestnicy "Białej Soboty" byli bardzo zadowoleni i wyrazili słowa podziękowania za możliwość bezpłatnego badania u tak wielu specjalistów, do których czas oczekiwania z Narodowego Funduszu Zdrowia jest bardzo długi.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan Starosta Jerzy Kolarz, który wspólnie z panem Dyrektorem Wiesławem Wagą po zakończonych badaniach i konsultacjach złożyli w obecności rodziców oraz uczniów gorące podziękowania dla lekarzy, specjalistów, wyrazy szacunku i uznania za okazane serce, wrażliwość, empatię, zaangażowanie i bezinteresowność, którą okazali naszym uczniom i rodzicom. Pan starosta Jerzy Kolarz przekazał każdemu z gości podziękowanie, a nasza uczennica Jagódka wręczyła każdemu piękną białą różę

Organizatorzy "Białej Soboty": Justyna Smulczyńska, Aleksandra Kłuskiewicz, Anna Karpińska, Aleksandra Łukasik, Aneta Łukasik, Irmina Szymczyk, Agnieszka Ćwiertnia składają serdeczne podziękowania naszym koleżankom, które aktywnie zaangażowały się w przedsięwzięcie: Annie Jabłońskiej, Katarzynie Maj, Małgorzacie Teteli, Magdalenie Lechowskiej-Brych, paniom wicedyrektor: Jolancie Żurek, Iwonie Bąk.

Podziękowania należą się także naszemu Stowarzyszeniu "Daj DzieckuNadzieję", które zaangażowało się w przygotowanie akcji. Dziękujemy właścicielce kwiaciarni "Magnolia" z Chmielnika za podarowanie pięknych róż.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejną "Białą Sobotę" za rok.

Autor: Justyna Smulczyńska; Foto: Justyna Smulczyńska

• Powiększ zdjęcie Wspólne zdjęcie