MAMY ZWYCIĘSTWO!!!

2 lipca 2020

GABRIEL ZYCH - UCZEŃ OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W BRONINIE ZWYCIĘZCĄ KONKURSU WOJEWODY ŚWIĘTOKRZYSKIEGO ZBIGNIEWA KONIUSZA POD HASŁEM „PASZPORT ŚWIĘTOKRZYSKI”

Dzień 30 czerwca 2020 roku jest dla nas wielką radością! Gabriel Zych - uczeń Szkoły Podstawowej w naszym Ośrodku w Broninie otrzymał I miejsce w Konkursie Wojewody Świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza pod hasłem “Paszport Świętokrzyski” ogłoszonym z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Konkurs zorganizowany został dla uczniów Szkół Podstawowych z regionu świętokrzyskiego. Odbywał się on w dwóch kategoriach wiekowych: w pierwszej – dla uczniów klas I-III, w drugiej zaś dla uczniów klas IV-VIII.
Praca konkursowa polegała na rozwiązaniu zadań związanych z województwem świętokrzyskim, jego historią i tradycją oraz przygotowaniu pracy plastycznej przedstawiającej trzy najciekawsze miejsca w naszym regionie.
Praca Gabriela znalazła się wśród dziesięciu najciekawszych prac w I kategorii wiekowej zgłoszonych do Konkursu. A oto jego praca plastyczna.

Prace opublikowano na stronie Facebooka Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Wszystko teraz zależało od internautów. Od dnia 22 czerwca do 24 czerwca do północy odbywało się głosowanie. Do ostatniej minuty trwała gorąca walka o głosy. Ostatecznie w I kategorii wiekowej zwyciężył Gabriel Zych uzyskując 830 głosów (polubień).

Dnia 30 czerwca b.r. Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz wręczył laureatom atrakcyjne nagrody. Z siedziby Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach Gabriel wyjechał na swoim nowym rowerze, który otrzymał jako nagrodę główną.

Gabriel gratulujemy Ci zwycięstwa! Wszystkim internautom, którzy głosowali na pracę Gabriela serdecznie dziękujemy! Jest to także Wasze zwycięstwo!

Podziękowanie kierujemy również do nauczycieli koordynujących Konkurs w Ośrodku w Broninie, do pań: Agnieszki Ćwiertni, Karoliny Pasternak oraz Anny Wireckiej. Dziękujemy za wytypowanie Gabriela do udziału w Konkursie.

Pierwsza przejażdżka na nowym rowerze już zaliczona!!!

Autor: Monika Zych