Innowacja pedagogiczna "Wesoła logopedia - wesoła gimnastyka buzi i języka" - luty 2022r.

20 lutego 2022

W dniu 14.02.2022 w SOSW w Broninie w Szkole Podstawowej w kl. I,III odbyły się zajęcia otwarte w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Smaczna logopedia – wesoła gimnastyka buzi i języka”.

Foto: Justyna Smulczyńska

Tematem zajęć były ćwiczenia aparatu artykulacyjnego i oddechowego przy użyciu produktów spożywczych. Celem było usprawnianie mowy i języka uczniów w celu osiągnięcia sprawności artykulacyjnej a nowatorstwo polegało na wykorzystaniu podczas zajęć produktów spożywczych, które uatrakcyjniły przebieg ćwiczeń.

Logozabawy usprawniały narządy mowy, stymulowały zmysł smaku, wspierały gimnastykę buzi i języka oraz odwrażliwiały receptory smakowe u dzieci. Podczas ćwiczeń wykorzystywane były np. warzywa i owoce w różnych formach (surowe, gotowane, suszone, kandyzowane), biszkopty, paluszki, wafle, chrupki, płatki śniadaniowe, żelki, ugotowane spaghetti, nutella, dżem, miód, cukier trzcinowy, soki owocowe.

Zajęcia pobudzały aktywność, zainteresowania, spontaniczność uczniów oraz wyzwalały motywację wewnętrzną. Atmosfera radości i zabawy przyczyniła się do dużego zaangażowania i większej efektywności ćwiczeń.

Osoby prowadzące Aneta Łukasik, Irmina Mrożek