Innowacja metodyczna z języka angielskiego - rok szkolny 2022-2023

26 czerwca 2023

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jako języka międzynarodowego jest rzeczą niezwykle istotną. Jego opanowanie w stopniu komunikatywnym stwarza możliwości zawarcia nowych znajomości, podróżowania czy podjęcia pracy zarówno w Polsce jak i za granicą.

Wprowadzenie w Branżowej Szkole I Stopnia innowacji metodycznej „Let’s talk!” podyktowane było chęcią stworzenia uczniom możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności komunikowania się, a przede wszystkim na przełamaniu bariery językowej. Naszym głównym celem było promowanie języka angielskiego wśród młodzieży. Uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez: wykonywanie ćwiczeń polegających na rozumieniu ze słuchu, prowadzeniu konwersacji - odgrywaniu dialogów, oglądaniu filmów w wersji anglojęzycznej i dyskusji na podstawie obejrzanych filmów. Nauczanie języka anielskiego metodą komunikacyjną umożliwiło uczniom kontakt z żywym językiem i przyczyniło się bezpośrednio do wzbogacenia słownictwa.

Autorzy innowacji: J. Skotarczyk, M. Kumór.

Autor: Justyna Skotarczyk, Magdalena Kumór