Realizacja programu „Pory roku w barwach natury” - I półrocze 2023/2024

15 stycznia 2024

W roku szkolnym 2023/2024 w oddziale łączonym kl.VIc, VIIa, VIIIb na zajęciach rozwijających kreatywność realizowany jest program autorski „Pory roku w barwach natury” .

Tematy poruszane na zajęciach realizowane były zgodnie z porami roku. Program został stworzony po to, by uczniowie mogli bliżej poznać otaczającą przyrodę i by uwrażliwić ich na zachodzące w niej zmiany, dostrzeganie jej piękna.

Zrealizowane zajęcia w terenie dały wiele możliwości do rozwijania zarówno aktywności poznawczej jak i twórczej ekspresji uczniów. Zdobyte w ten sposób umiejętności i wiedza są bardziej trwałe i efektywne.

Różnorodność i atrakcyjność stosowanych technik plastycznych oraz zastosowanie na zajęciach niekonwencjonalnych materiałów (ze względu na ich fakturę, możliwości przekształcania i zestawiania z innymi) sprzyjały stymulowaniu wyobraźni twórczej, pobudzały fantazję uczniów, podnosiły atrakcyjność działań.

Autor: Agnieszka Bucka