Innowacja metodyczna "Kształcenie kompetencji komunikacyjnych" - rok szkolny 2023/2024

22 kwietnia 2024

W roku szkolnym 2023/2024 realizowana jest w klasie II Branżowej Szkoły I Stopnia innowacja metodyczna - "Kształcenie kompetencji komunikacyjnych". Zajęcia odbywają się w ramach lekcji języka angielskiego.

Wprowadzenie innowacji metodycznej podyktowane jest chęcią stworzenia uczniom możliwości nauki języka angielskiego ze szczególnym uwzględnieniem rozwijania umiejętności komunikowania się, a przede wszystkim na przełamywaniu bariery językowej. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności językowe poprzez: wykonywanie ćwiczeń polegających na rozumieniu ze słuchu, prowadzeniu konwersacji - odgrywaniu dialogów w sytuacjach życia codziennego i dyskusji na podstawie obejrzanych filmów. Nauczanie języka anielskiego metodą komunikacyjną umożliwia uczniom kontakt z żywym językiem i przyczynia się do wzbogacenia słownictwa.

Autor innowacji: Justyna Skotarczyk

Autor: Justyna Skotarczyk; Foto: J. Skotarczyk