"Biała Sobota" w Ośrodku w Broninie - 16.04.2016r.

17 kwietnia 2016

Choroby zdarzają się w różnych okolicznościach, chociaż któż z nas nie dba o zdrowie… Informacja o zdrowiu uzyskana choćby w trakcie profilaktycznych badań często pomaga podjąć decyzję o rozpoczęciu leczenia, zastosowania odpowiedniej terapii. Każde zatem badanie i porada lekarska sprzyjają poprawie zdrowia. Dostęp do lekarzy specjalistów wymaga czasu, toteż każda inicjatywa jego skrócenia warta jest uwagi.

Dlatego też w trosce o zdrowie naszych uczniów, a także w celu pomocy rodzicom, w dniu 16 kwietnia 2016r. została zorganizowana w Naszym Ośrodku "Biała Sobota", w ramach której lekarze specjaliści przebadali nieodpłatnie naszych uczniów. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, przybyło na nią wielu uczniów wraz z rodzicami.

W tym roku nowością, którą zapoczątkowaliśmy oprócz wizyt u lekarzy specjalistów była możliwość porad prawnych oraz konsultacji ze specjalistą z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Porady i konsultacje z "nowymi" specjalistami spotkały się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy przybyłym lekarzom specjalistom: dr n. med. Januszowi Maria Dobrowolskiemu (ortopeda), lek. med. Grażynie Pankowskiej (dermatolog-wenerolog), lek. med. Bożenie Wojniak-Fiutowskiej (endokrynolog-internista), lek. med. Lidii Głowickiej-Pręgowskiej (pulmonolog), lek. med. Urszuli Schabowskiej (stomatolog), lek. med. Marcinowi Podeskowi (chirurg), którzy przyjmowali naszych uczniów z rodzicami w przygotowanych salach Ośrodka. Pracę lekarzy specjalistów wspomagały pielęgniarki: pani Agata Sempioł, która wykonywała badania spirometrem oraz pani Agata Kozakowska, która wykonywała badania poziomu cukru we krwi i mierzenie ciśnienia.

Serdeczne podziękowania składamy również panu mecenasowi Karolowi Kliś oraz panu Jarosławowi Jaworskiemu z ARiMR.

Rodzice mieli również okazję spotkać się na indywidualnych rozmowach z pedagogiem Ośrodka panią Barbarą Foryś oraz psychologiem panią Moniką Maj. Dziękujemy za pomoc i wzorową współpracę pani Monice Kozłowskiej.

Podczas trwania "Białej Soboty" organizatorzy mieli okazję porozmawiać z rodzicami, którzy bardzo pochlebnie wypowiadali się o zasadności i potrzebie organizowania takich przedsięwzięć. Mówili - mama Oli: "to bardzo ważne, że w jednym miejscu mamy dostęp do kilku specjalistów, do których czas oczekiwania jest długi". Mama Pauliny: "dzi­siaj w służ­bie zdro­wia są duże kolejki i odle­głe ter­miny badań - taka Biała Sobota jest jedyną moż­li­wo­ścią, kiedy moje dziecko może zostać zba­dane przez kilku spe­cja­li­stów". Rodzice wyrazili również zadowolenie z możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. Po przeprowadzonych badaniach, poradach, konsultacjach panie Wicedyrektor Jolanta Żurek i Wicedyrektor Iwona Bąk złożyły serdeczne podziękowania wszystkim specjalistom. Wyraziły słowa uznania, szacunku za okazane serce, wrażliwość, dobroć, zaangażowanie, poświęcony czas i bezinteresowność. Wzruszeni goście podziękowali i zadeklarowali swój udział  w kolejnej "Białej Sobocie".

Pan Jarosław Jaworski w imieniu własnym oraz zaproszonych gości wyraził słowa ogromnego uznania dla działalności Ośrodka SOSW w Broninie na rzecz dzieci i ich rodziców, za zorganizowanie i zaangażowanie się wielu osób w tak wspaniałą inicjatywę jaką jest "Biała Sobota".

Organizatorzy "Białej Soboty": Justyna Smulczyńska, Iwona Osoba, Aleksandra Kłuskiewicz, Anna Grosicka, Anna Stępień składają serdeczne podziękowania Dyrektorowi Ośrodka Wiesławowi Wadze, Wicedyrektor Jolancie Żurek, Wicedyrektor Iwonie Bąk za wsparcie akcji.

Autor: Justyna Smulczyńska

• Powiększ zdjęcie Uczniowie z rodzicami oczekujący na wizytę u lekarza specjalisty

• Powiększ zdjęcie Podczas pomiaru poziomu cukru przez pielęgniarkę

Podczas pomiaru poziomu cukru przez pielęgniarkę