I Buski Festiwalowy Bieg Dla Zdrowia - 01.06.2016r.

2 czerwca 2016

W dniu 1 czerwca 2016 roku uczniowie SOSW w Broninie wzięli udział w I Buskim Festiwalowym Biegu Dla Zdrowia zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu buskiego w ramach XIV Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju im. Zbigniewa Kociuby.

Współorganizatorami Festiwalowego Biegu Dla Zdrowia byli: Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju, Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju, Policja, BSCK, Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. oraz Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju. Celem festiwalu była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy rekreacji oraz zdrowego stylu życia.

Uczniowie naszego Ośrodka: Angelo Szafraniec (kl. II G), Joanna Gradzik (kl. IIIG), Damian Kwarciany (kl. I SPdP), Łukasz Walasek (kl. II SPdP), Ewa Wiśniewska (kl. III SPdP) i Anna Janik (kl. III ZSZ) pod opieką pani Anny Jabłońskiej i pani Irminy Szymczyk wraz z kolegami i koleżankami z innych szkół po aktywizującej rozgrzewce na placu przed wejściem do budynku Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju, przebyli wyznaczoną trasę (Al. Mickiewicza) by w końcu zmęczeni, ale zadowoleni stawić się na mecie (Muszla koncertowa w Parku Zdrojowym), gdzie została odczytana odezwa społeczności PaT, a następnie bawił wszystkich zespół muzyczny.

Uczestnicy imprezy jednogłośnie wyrazili chęć wzięcia udziału w przyszłorocznym Festiwalowym Biegu dla Zdrowia.

Autor: Anna Jabłońska

• Powiększ zdjęcie Na starcie biegu

Na starcie biegu

• Powiększ zdjęcie Występ zespołu muzycznego w muszli koncertowej