Nabór na rok szkolny 2023/2024

• Regulamin przyjmowania uczniów do szkół - zobacz
  • Wniosek do Dyrektora o przyjęcie do szkoły - zobacz

1. wniosek rodziców/prawnych opiekunów o przyjęcie do szkoły,
  2. aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną,
  3. zaświadczenie o spełnieniu obowiązku przygotowania przedszkolnego (dotyczy dzieci przyjmowanych do klasy I Szkoły Podstawowej),
  4. świadectwo ukończenia klasy programowo niższej (dotyczy uczniów przyjmowanych do klas II-VIII).

3. odpis aktu urodzenia (do wglądu).

Uczeń ubiegający się o przyjęcie do SOSW składa wniosek w Starostwie Powiatowym z prośbą o skierowanie do Ośrodka. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

Ośrodek prowadzi nabór kandydatów do Branżowej Szkoły I Stopnia na kierunki:

• cukiernik,
  • mechanik pojazdów samochodowych,
  • kucharz,
  • ślusarz.

1. wniosek o przyjęcie do szkoły,
  2. aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną,
  3. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
  4. zaświadczenie OKE o wynikach egzaminu egzaminu ósmoklasisty,
  5. zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

3. odpis aktu urodzenia (do wglądu).

Absolwent szkoły podstawowej ubiegający się o przyjęcie do SOSW składa wniosek w Starostwie Powiatowym z prośbą o skierowanie do Ośrodka. Do wniosku należy dołączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

1. wniosek o przyjęcie do szkoły,
  3. świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.