Konkurs „Portret Świętego Mikołaja” - 6.12.2022r.

7 grudnia 2022

Dnia 06.12.2022 r odbył się coroczny konkurs pn.„Portret Świętego Mikołaja”. Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” .

Celem konkursu było:

• wzmacnianie roli biblioteki szkolnej jako lokalnego ośrodka życia społecznego, stanowiącej centrum dostępu do kultury i wiedzy,
  • zachęcanie do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, w celu zdobywania informacji na temat postaci, ubioru i roli św. Mikołaja,
  • kultywowanie świątecznej tradycji i zwyczajów oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni i zdolności manualnych.

Podmiotem konkursu było przygotowanie pracy, dowolną techniką przedstawiającą portret Świętego Mikołaja z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Spośród 11 prac zostały wybrane 3 z największą ilością oddanych głosów.

Przy wyborze prac wzięto pod uwagę następujące kryteria:

• o pomysłowość
  • o tematykę
  • o oryginalność
  • o estetykę wykonania prac

Wszyscy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością, zaangażowaniem i starannością wykonanych prac.

Wyniki konkursu:

• I miejsce – Hubert Seweryn
  • II miejsce – Kornelia Skwarzec
  • III miejsce – Jagoda Gałka

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Natomiast za pierwsze trzy miejsca ,otrzymali nagrody rzeczowe.

Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Agnieszka Ćwiertnia,  Anna Karpińska