Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09.2022r.

5 stycznia 2023

29 września 2022r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie do głośnego, częstego czytania i obcowania z książką. Głośne czytanie jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem.

W akcji wzięli udział uczniowie klas: I, II i III Szkoły Podstawowej. Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentów książek: „Detektyw Pozytywka” G. Kasdepke, „Pierwszaki z kosmosu” R. Witka, „O wróbelku Elemelku” H. Łochockiej,” „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą” A. Frączek, „Jacek, Wacek i Pankracek” M. Jaworczakowej.

W rolę czytających wcielili się nauczyciele, pani bibliotekarka i uczniowie.

Mamy nadzieję, że nasi najmłodsi czytelnicy chętnie sięgną po te interesujące pozycje. Święto warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 30 minut, będzie to duży sukces.

Dzień Głośnego Czytania był również okazją do zaprezentowania nowości czytelniczych zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Autor: Iwona Sobik; Foto: I. Sobik