Projekt edukacyjny - „ Magiczna moc baśni” - rok szkolny 2022/2023

Realizacja projektu edukacyjnego pod nazwą „ Magiczna moc baśni” realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 3 na lata 2021-2025.

W klasie Vb, VIb, VIIa, VIIIa SPU w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” w okresie od listopada do grudnia 2022r. realizowany był projekt edukacyjny pn.: nazwą „ Magiczna moc baśni”

Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych z wykorzystaniem zbiorów biblioteki szkolnej zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań baśniami , rozwijanie wyobraźni uczniów, wyrażanie treści w formie wypowiedzi , ekspresji plastycznej i teatralnej.

Projekt miał na celu zachęcić uczniów do częstszego sięgania po książki, spędzania czasu na czytaniu, odwiedzania bibliotek w celu wypożyczania ciekawych pozycji książkowych.

Wśród zadań realizowanych w ramach projektu znalazły się następujące działania.

Uczniowie

· odwiedzili bibliotekę szkolną, poznali zasady korzystania z książek oraz zasady zachowania się w bibliotece;

· wypożyczyli książki z biblioteki na okres świąteczny.

· zapoznali się z twórczością autora „Baśni o 12 miesiącach”

· słuchali baśni „ Baśń o 12 miesiącach” - pouczającej historii o tym, że grzeczność i dobre serce zostają wynagrodzone, a za lenistwo i złośliwość spotyka człowieka zasłużona kara.

· przygotowali ilustracje do przeczytanej baśni, prezentacja na gazetce klasowej

· zaprojektowali i wykonali zakładki do książek .

· uczniowie przygotowali i przedstawili inscenizacje improwizowaną na podstawie utworu „Baśń o 12 miesiącach”.

Autor tekstu i zdjęć: Agnieszka Bucka

Autor: Agnieszka Bucka