Filmowy czwartek: "TAJEMNICZY OGRÓD"

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 kwietnia 2016

W dniu 07.04.2016r. odbyła się projekcja filmu pt. "Tajemniczy ogród" w reżyserii A. Holland. Jest to ekranizacja książki pod tym samym tytułem autorstwa F.H. Burnett.

Celem zajęć jest porównanie fragmentów filmu z odpowiednikami zawartymi w książce, znalezienie różnic i podobieństw oraz omówienie ich. Film jak i książka pozwalają na zrozumienie jakie wartości są w życiu najważniejsze.

"Tajemniczy ogród" to powieść o znaczeniu przyjaźni i miłości w życiu każdego dziecka, o odzyskiwaniu radości i budzeniu się do życia. Rozkwitający wiosną ogród, który przetrwał pomimo zapomnienia, to dla dzieci miejsce niezwykle ważne i magiczne. Na ich oczach dzieją się bowiem czary, kiedy to pozbawiony troski ogród zaczyna tętnić życiem, a Colin każdego dnia staje się silniejszy i zaczyna swobodnie chodzić, choć do tej pory przez wiele lat leżał w łóżku, unikając ludzi i użalając się nad sobą, przekonany, że wkrótce umrze.

"Tajemniczy ogród" jest piękną opowieścią o tym, jak wielki wpływ na nas mają ludzie, którzy są blisko nas i jak wiele może się zmienić w życiu, jeśli tylko uwierzymy, że to możliwe. Tak jak ogród potrzebuje pielęgnacji, żeby pokazać swoje piękno, tak człowiek potrzebuje ciepła, uczucia i wsparcia, żeby rozkwitnąć szczęściem.

Autor: Anna Grosicka

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie podczas prezentacji filmu

  Uczniowie podczas prezentacji filmu

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie podczas prezentacji filmu

  Uczniowie podczas prezentacji filmu

 • Powiększ zdjęcie Książka pt.

  Książka pt. "Tajemniczy ogród"

 • Powiększ zdjęcie Uczniowie czytają fragmenty książki

  Uczniowie czytają fragmenty książki