O technikach i metodach rekrutacji - spotkanie z doradcą zawodowym - 06.06.2018r.

7 czerwca 2018

W dniu 06.06.2018r. odbyło się w naszym Ośrodku spotkanie z Panią Elżbietą Ścióg - doradcą zawodowym z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Busku-Zdroju. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Na wstępie nasi wychowankowie uzyskali informacje kto może uzyskać wsparcie w Młodzieżowym Centrum Kariery, na temat możliwości bezpłatnych szkoleń w celu zmiany lub podniesienia praktycznych kwalifikacji, czy płatnych staży zawodowych organizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery.

Następnie uczniowie zostali zapoznani z technikami rekrutacji i dowiedzieli się, że każda firma/instytucja stosuje własne metody rekrutacji, dlatego też do spotkania z pracodawcą zarówno w sprawie praktyk, stażu czy pracy powinni się dobrze przygotować. W formie warsztatów uczniowie dokonali autoanalizy i identyfikacji swoich zasobów, które już niedługo przyjdzie im prezentować podczas spotkań z pracodawcami. Ponadto zapoznali się z różnorodnymi formularzami aplikacyjnymi i kwestionariuszami osobowościowymi.

Autor: E. Ścióg, H. Graca; Foto: E. Ścióg