Bezpieczna droga do szkoły - 16.09.2021r.

1 października 2021

Dnia 16.09.2021 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju pn. "Bezpieczna droga do szkoły".

Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji asp. Justyna Konopka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, opowiedziała jakich zachowań należy unikać aby nie stać się ofiarą wypadku. Omówiła znaczenie najważniejszych znaków drogowych, sygnałów świetlnych oraz przypomniała numery alarmowe. Funkcjonariuszka uświadomiła uczniom jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. Dzieciom dojeżdżającym do szkoły busem przypomniała o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa.

Uczniowie podczas spotkania byli bardzo aktywni i okazuje się, że doskonale znają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Autor: Iwona Sobik; Foto: Iwona Sobik